معرفی خدمات طراحی سایت

ترویج یک فرهنگ جدید در حوزه تکنولوژی انفورماتیک معمولا کاری دشوار و مستلزم صرف زمان لازم می باشد. حال که با گذشت ‌١٠ الی ‌١۵ سال از پیدایش بزرگترین اختراع قرن و گسترش روزافزون نیاز به ارتباطات سریع و در دسترس، دولت ها با بکارگیری شیوه های اینترنتی ارتباطات از قبیل فرم های ثبت نام دانشگاهها، ثبت نام کارت های سوخت، سهمیه بندی های یارانه ها، انواع درخواست وام و … سعی در ترویج این امر مهم در جوامع بشری نموده اند نداشتن یک سایت در بین میلیاردها سایت شخصی، تجاری، سازمانی، خرید و فروش و … یک کمبود بسیار مهم تلقی می شود. بی سبب نیست که اینترنت را معدن الماس قرن ۲۱ نامیده اند.
با این وجود اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنوز نمی دانید که آیا فعالیت و یا کسب و کار شما واقعا نیازمند یک وب سایت هست یا نه، یا اینکه پیش خودتان می گویید که:
من که کسب و کاری ندارم

 • کسب و کارم آنقدر نیست که به وب سایت نیاز داشته باشم!
 • سازمانی که سود دهی ندارد چرا باید یک وب سایت داشته باشد؟
 • مطالعه این مطلب توصیه می گردد
 • معمولا برای این موارد به وب سایت نیاز داریم:
 • معرفی محصولات
  یکی از بهترین روش برای معرفی محصولات، داشتن یک وب سایت اینترنتی است. هر آنکه از وب سایت اینترنتی شما بازدید می کند می تواند در هر ساعت از شبانه روز و از هر جای دنیا محصولات شرکت شما را مشاهده کند، همچنین شما می توانید اطلاعات بیشتری درباره محصولات تان به بازدید کنندگان ارائه دهید، فواید محصولات را شرح دهید، محصولی را با محصولات دیگر مقایسه کنید، و یا حتی می توانید رضایت مشتریان از خرید محصولی را برای بازدید کنندگان نمایش دهید.
 •  معرفی خدمات و پشتیبانی
  نمایش خدمات و پشتیبانی در یک فروشگاه یا اداره کار چندان راحتی نیست. شما می توانید به راحتی از طریق وب سایت به معرفی خدمات حرفه ایی و چگونگی ارائه آن (همانند خدمات رهگیری مرسولات، سفارش محصولات، اخذ نمایندگی، …) بپردازید. از مزایای آن می توان به استفاده از سیستم اتوماسیون در جهت کاهش نیروی انسانی در سمت خدمات شرکتها، ارائه خدمات پس از فروش در هر ساعت از شبانه روز، … نام برد.
 • معرفی سازمان یا شرکت
  افراد از سازمان هایی حمایت می کنند که به آنها ایمان آورده باشند. یک وب سایت یک ابزار خارق العاده برای معرفی یک سازمان و بوجود آوردن اعتماد است، اگر شما آن را درست پیاده کنید، وب سایت می تواند این اعتماد و اعتبار را بوجود آورد تا افراد از شما خرید یا از شما پشتیبانی کنند. ارائه رزومه و سوابق کاری انجام شده، پروژه های در دست اجرا، گالری عکس از محصولات یا پروژه های کاری، درج تصویر اساسنامه، مجوزها، گواهینامه ها و تقدیرنامه ها، … از راهکارهای جلب اعتماد مشتری می باشد.
 •  معرفی خودتان
  خواه اینکه شما یک حرفه ایی به دنبال کار هستید، و یا یک متخصص در زمینه خودتان، شما می توانید تجربیات کاری خود را به تمام دنیا با داشتن تنها یک وب سایت جامع نشان دهید. استفاده از یک آدرس ایمیل مرتبط می توانید تصور حرفه ایی را افزایش دهد. مطمئنا ارسال ایمیلی از آدرس آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید تاثیر بیشتری نسبت به یک نامه از آدرس ایمیل آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید خواهد داشت. همچنین با داشتن ایمیل مرتبط به وب سایت خودتان می توانید با تمام نرم افزارهایی از قبیل Outlook، نرم افزارهای ایمیل گوشی های موبایل صندوق پست الکترونیکی خودتان را چک نمایید. این کار امنیت اطلاعات، سهولت استفاده، و … را افزایش می دهد. همچنین مسائلی از قبیل تحریم سرویس های ایمیل، بلاک شدن کاربران ایرانی یا … به هیچ وجه شامل سرویس های ایمیل مرتبط با سایت نمی گردد.
 • انتشار افکار و ایده ها
  (از قبیل سایت های سیاسی، اجتماعی، … )
 •  انتشار رویدادها
  (جهت اطلاع رسانی سمینارها، همایشها، جلسات کاری و …)
 •  اتوماسیون و ارائه خدمات آنلاین
  بیایید یک گام فراتر برویم، شاید شما بخواهید سیستم آنلاین فروش بلیط، رزرو و یا سیستم ثبت داشته باشید، مناسب ترین روش، ایجاد یک وب سایت است، چرا که در وقت، هزینه و نیروی انسانی صرفه جویی زیادی خواهد شد. آیا اینطور نیست؟!
 •  فروش و ارسال هدایا
  آیا میدانید هدایای روزهای کریسمس و ولنتاین رکورد فروش را شکسته اند؟
 •  ایجاد یک انجمن
  (جهت اشتراک گذاری عقاید و نظرات)
 •  پرسش و پاسخ های متداول
  پاسخ به سوالات متداول که بارها تکرار می شود می تواند باعث از بین رفتن پول و نیروی انسانی زیادی شود. توصیه می شود لیستی از پرسش و پاسخ های متداول (FAQ) Frequently Asked Questions را بر روی وب سایت تان قرار دهید، این عمل، جریان سوالات تکراری را کاهش می دهد در نتیجه واحد پشتیبانی می تواند سرویس بهتری را به مشتریان ارائه بدهد، و همچنین واحد فروش می تواند وقت خود را صرف فروش کند.
 • دریافت پیشنهادات و انتقادات از مشتریان
  استفاده از نظر مشتریان و گرفتن نظرسنجی می تواند در پیشبرد اهداف یک شرکت نقش موثری بازی کند. گذاشتن یک جایزه برای شرکت در نظرسنجی، می توانید مشتریان را به این عمل تشویق کنید.
 • آموزش
  آموزش آنلاین می تواند خیلی موثر باشد; اکثر افراد راجع به دوره های اینترنتی صحبت می کنند. اگر شما کارگاه آموزشی یا دوره های کامل دارید، می توانید آنرا از طریق اینترنت و بوسیله یک وب سایت ارائه دهید.
 •  اطلاع رسانی
  کارمندان شما چگونه از اخبار و اطلاعیه های شرکت (سازمان) مطلع می شوند؟ آیا می دانید که سریع ترین و مناسب ترین روش برای اطلاع رسانی به کارمندان شرکت وب سایت و یا سامانه ارسال پیامک افراپارسه است. شما می توانید از طریق وب سایت هماهنگی بیشتری بین کارمندان تان بوجود آورید.
 • ارتباط با دیگر کشورها
  شما می توانید اطلاعات شرکت و محصولات تان را به زبان های مختلف بروی وب سایت قرار دهید و تنها به بازار داخلی بسنده نکرده و وسعت شرکت خود را به دیگر کشورها بسط دهید. بطور مثال هم اکنون اخذ قراردادهای ارسال انواع اجناس صنعتی، یا ارائه انواع خدمات فنی در کشورهای همسایه مانند افغانستان، امارات، ترکمنستان، کشورهای حاشیه خلیج همیشگی فارس و … یک امر معمول و عادی می باشد. بنابراین ارائه تبلیغات به زبان مشترک و بین المللی لازمه یک سایت تجاری می باشد.
 • استخدام پرسنل
  تصور کنید برای استخدام نیرو به شیوه سنتی شما باید با تک تک افراد مراجعه کننده ملاقات داشته باشید و زمان خود را با پرسیدن یک سری سوالات مشابه سپری کنید. مطمئنا از دست دادن زمان مفید کاری با از دست دادن مشتری و سرمایه برابری می کند. حال اگر امکان برطرف کردن این مشکل در جامعه وجود ندارد ولی می توان تا حد ممکن از این اتلاف زمان جلوگیری کرد و همچنین با این قدم مبادرت به ترویج فرهنگ استفاده از اینترنت نمود. برای این منظور شما می توانید آگهی استخدام خود را بر روی اینترنت قرار دهید و اطلاعات مورد نیاز از قبیل رزومه افراد را دریافت کنید.
 • رقابت
  رقابت شما را مجبور می کند که یک وب سایت داشته باشید اگر وب سایت نداشته باشید مشتریان شما به تدریج به سمت رقبای شما که دارای وب سایت هستند سوق داده می شوند.
 • انتقال هرگونه اطلاعات محل کار
  شما می توانید هرگونه اطلاعات از قبیل اطلاعات حسابداری، پرونده مشتریان، اطلاعات پرسنل، فروش روزانه، انبارداری، و همچنین تصویر و صدای زنده محل کار خود را بر روی فضای وب سایت خود انتقال دهید تا از هر مکان و در هر زمان از امورات کاری خود مطلع شوید. برای درج این اطلاعات شما نیاز به تخصص خاصی ندارید!
  حداقل ‌٣ مورد برای داشتن یک وب سایت ضروری است:
  ۱) دامنه یا (Domain) :
  برای دسترسی بازدید کنندگان به وب سایت شماست. و همان نامی است که برای وب سایت خود انتخاب می کنیم . پسوندهای متعددی برای دامنه وجود دارد که مشهور ترین و پر کاربرد ترین آنها پسوند های ir.com .net .org می باشد. همچنین کشور های مختلف جهان دامنه های مختص خود آن کشور را نیز دارند مانند : ایران .ir یا انگلستان .uk یا آلمان .de و … .

  ۲) میزبانی وب (Web Hosting) :
  برای نگهداری فایل های مربوط به سایت شماست. همانند هارددیسک کامپیوتر شخصی شما فضایی روی یک کامپیوتر سرویس دهنده (Server) متصل به اینترنت است و با برقراری ارتباط با نام دامنه شما می تواند اطلاعات موجود در صفحات وب سایت شما را به مخاطب انتقال دهد. انتخاب یک میزبان مناسب بسیار مهم بوده و بایستی به موارد زیادی توجه داشته باشیم.
  ۳) طراحی وب:
  طراح وب صفحات سایت شما را در قالب فایل‌هایی طراحی کرده و روی سرویس دهنده قرار می دهد. مشخصات یک طراحی خوب عبارتند از: کار آمد بودن سایت، زیبایی و ظاهر مناسب، تناسب و همخوانی طراحی ظاهری با محتوا و موضوع وب سایت، کاربر پسند بودن، بهینه بودن برای موتورهای جستجو گر، استاندارد بودن و حداکثر سازگاری با مرورگرهای مختلف، سرعت بار گذاری بالا و به روز بودن نوع طراحی و برنامه نویسی سایت، قابلیت استفاده از سیستم مدیریت محتوا و ….
  موسسه افرا پارسه با دانش طراحی صفحات وب به انواع زبان های برنامه نویسی از قبیل HTML, PHP, ASP, JAVASCRIPT, DHTML و همچنین با ارائه سیستم مدیریت محتوای خصوصی برای هر سفارش، قادر به ارائه تمامی وب سایت های مورد پسند مشتریان گرامی می باشد.

 • موسسه افرا پارسه خود را متعهد به رضایت مشتریان خود میداند.سپاس از توجه و زمانی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید.